Pasaulinė Žemės diena

 Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Mūsų darželis, taip pat jau ne pirmus metus pažymi šią dieną ir rengia akcijas, projektus, pokalbius apie planetos išsaugojimą. Šiais metais Priešmokyklio ugdymo grupė inicijavo 10-ties dienų iššūkį “Sparnuotieji naujakuriai”, kurio metu kvietėme visus bendruomenės narius įsitraukti akciją ir padaryti naujus namus sparnuotiesiems mūsų draugams. Iššūkio metu buvo pagaminti net 43 inkilėliai. Daugiausiai jų padarė organizatoriai priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir tėveliai.Tad nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie priėmė iššūkį.

Šiandien kovo 22d. apibendrinome rezultatus ir pasidžiaugėme iššūkio dalyviais. Džiugu, kad šventinę nuotaiką sukūrė Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Pop choro “Varpelis” dainininkės ir jų mokytoja D. Krasausienė. Skambėjo daug gražių dainelių, audringi plojimai ne tik dainininkėms, bet ir mažiesiems iššūkio dalyviams. Prisiminimo dovanėlės primins vaikams kaip svarbu mylėti gamtą, saugoti planetą ir rūpintis mažesniais už mus.

 Mokytoja A. Zobielienė

 Atnaujinta 2023-03-22

„Papuošk medį laisvės paukščiais“

 Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, vaikai kūrė projektus „Papuošk medį laisvės paukščiais“.

Kovo 10 dienos rytą darželio „Saulutė“ mažieji ugdytiniai susirinko į kiemą paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Darželio „Saulutė“ vaikus aplankė Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados Žemaitija Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai. Sugiedoję himną, vaikai turėjo galimybę susipažinti su kariuomenės technika ir karių ekipuote. Kariūnai vaikams  rodė karių aprangą, kelioninės kuprinės turinį: miegmaišį, palapinę, liemenę, šalmą, dujokaukę ir t.t. Vėliau visi vaikai galėjo pasimatuoti kario aprangą, užsimaskuoti, užsidėti šalmą, kuprinę, pasėdėti už mašinos vairo. Jau ne pirmus metus darželio bendruomenė prisijungia prie iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“. Kartu su bataliono kariais sudalyvavome fizinio aktyvumo projekte „Bėgynės su vėliavėlėmis“.

Dėkojame ugdytinio Beno tėčiui ir jo kolegoms už įdomią edukaciją ir darželio „Saulutė“ bendruomenei už kūrybinius projektus ir bėgimą.

                        Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Lina Šiaudvytienė

 Atnaujinta 2023-03-13

PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS GALI BŪTI PRADEDAMAS TEIKTI NUO 5 METŲ

Vadovaujantis Švietimo įstatymo 8 straipsnio 3 dalimi, yra galimybė tėvams (globėjams) leisti vaikus ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą ankščiau: priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos jam sueina 5 metai, Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka         

( https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/10626e14675511ecb2fe9975f8a9e52e/asr )  

įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, vaikui priešmokyklinis ugdymas gali būti pradedamas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos.

Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. 

Kilus klausimams kreiptis mob. 862037516 arba į darželio raštinę.

 Atnaujinta 2023-02-07

BIBLIOTEKA VISIEMS

 Vasario 8 d. priešmokyklinio ugdymo vaikai aplankė Šilalės viešosios bibliotekos Kvėdarnos filialą. Edukacinės išvykos tikslas- susipažinti su bibliotekos aplinka, taisyklėmis, tvarka. Sužinoti  kokios informacijos bibliotekoje galima rasti apie gimtąjį kraštą.

Vaikų grupę maloniai priėmusi bibliotekininkė J. V. vaikus supažindino su bibliotekos tvarka ir taisyklėmis. Parodė bibliotekos  vaikų skyrių, kuriame vaikai noriai vartė knygeles, atsakinėjo į klausimus, aiškinosi kodėl taip sudėtos knydos, skaičiavo kiek knygų telpa lentynoje. Vartydami knygas aptarėme ir šios savaitės temą apie savo gimtinę. Prisiminėme kuo ypatingas mūsų miestelis, kodėl mums patinka gyventi Lietuvoje. Vaikams labai patiko bibliotekos vaikų skyrius, kuriame daug spalvingų knygelių. Vėliau bibliotekininkė parodė kitas bibliotekos patalpas – kompiuterių kambarį, apžiūrėjome knygų lentynas skirtas suaugusiems. Atsisveikinant bibliotekininkė padovanojo vaikučiams po trispalvę gėlė dar kart primindama vaikams, kad artėja vasario 16-oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Džiaugiamės apsilankę ir susipažinę su viešąja biblioteka ir tikimės dar ne kartą čia užsukti.

 Atnaujinta 2023-02-08

Lietuvos mažųjų žaidynės

 Sausio 27 d.  Palangoje, mūsų įstaigos mokytojos Milda  ir Dalia dalyvavo  respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės” mokamajame seminare pedagogams. Projekto tikslas – ugdyti 1-7 amžiaus vaikų fizinį raštingumą, pritaikant naujai sukurtą fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams Lietuvoje. Mokymuose, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė, projekto koordinatorė Audronė Vizbarienė pristatė ne tik esminius projekto klausimus, etapus, svarbiausias datas, bet ir kaip efektyviai ugdyti vaikų motyvaciją dalyvauti fizinėse veiklose, ugdyti pasitikėjimą savimi, fizines kompetencijas, kurti judėjimo džiaugsmą, bei pristatė projekto naujovę – fizinio raštingumo modelį. Supažindino su projekto veiklomis, sudarytomis remiantis fizinio raštingumo ugdymo gairėmis ir metodika.

Seminaro metu pedagogai išbandė lektorių pateiktas fizinio aktyvumo užduotis skirtingoms fizinėms savybėms lavinti.

Nuo vasario  mėnesio vaikai įsitrauks į net aštuonis žaismingus virtualius fizinio raštingumo užsiėmimus. Projekto koordinatorės įstaigoje: fizinio ugdymo vyr. mokytoja Milda Galdikaitė Mikašauskienė ir mokytoja Dalia Šniepienė

  Atnaujinta 2023-02-03

Darželio direktoriaus 2022 metų veiklos ataskaita

Skelbiama darželio direktoriaus 2022 metų veiklos ataskaita. Kviečiame susipažinti, pastabas bei siūlymus dėl ataskaitos vertinimo siųskite darželio tarybos pirmininkei Mildai Galdikaitei-Mikašauskienei el. paštu 
mikasauskiene.milda@gmail.com 
iki 2023 m. sausio 30 d. 15 val. 

 Atnaujinta 2023-01-18

ATSISVEIKINIMO SU KALĖDINE EGLUTE ŠVENTINIS RYTMETIS DARŽELYJE

 Trys Karaliai – sausio šeštą dieną, švenčiama šventė, kuria pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Yra sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių, diena pailgėja per gaidžio žingsnį.  Trys Karaliai aplankė ir mūsų darželį. Jie atnešė dovanų - aukso, smilkalų ir miros, palinkėjo sveikatos, džiaugsmo, laimės. Vaikai sužinojo Trijų Karalių vardus, išsiaiškino iš kur jie atkeliavo. Visi šoko, dainavo ir kartu su Karaliais nupuošė Kalėdų eglutę, atsisveikindami su ja iki kitų Kalėdų.

     Meninio ugdymo pedagogė Severina Antanavičienė

Atnaujinta 2023-01-09 

Taisyklinga vaikų laikysena

 Taisyklinga laikysena turi didelę įtaką mūsų tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Netaisyklinga laikysena pasireiškia ne tik vizualiai, bet ir įvairiais skausmais, dažniausiai nugaros dalyje, petyje ar klubuose, taip pat gali paskatinti ir daugelio kitų požymių pasireiškimą ar suaktyvėjimą, pavyzdžiui galvos ir kaklo skausmus, nuovargį,  kvėpavimo sutrikimus, imuninės sistemos susilpnėjimą bei daugelį kitų. Tai kelia didžiulį diskomfortą ir trikdo kasdienę mūsų veiklą. Netaisyklingos laikysenos požymiai dažniausiai pastebimi jau mokykliniame amžiuje, būtent dėl šios priežasties labai svarbu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai būtų mokomi taisyklingos laikysenos ir tai jiems taptų įpročiu. Kalbant apie taisyklingą laikyseną, labai svarbu nepamiršti nuolatos mankštintis, todėl galime paskatinti vaikus pertraukų metu skirti porą minučių nesudėtingų pratimų atlikimui, o pamokos metu pataisyti kreivai ar kaip kitaip netaisyklingai sėdintį mokinį. 

Visuomenės sveikatos specialistė Monika Brazauskaitė

  Atnaujinta 2023-01-09

MISIJA „KALĖDŲ EGLĖ“

 Darželio „Saulutė“ ugdytiniai kartu su tėveliais ir pedagogais kūrė nuostabaus grožio žaisliukus, jais dabino kalėdinę eglę. Ir galiausiai snieguotą antradienio rytą visi buvo pakviesti į eglės įžiebimo šventę. Pasirodo, miško žvėrys labai norėjo eglę susigrąžinti į mišką, bet vaikai savo gerais darbais, gražiomis dainomis ir šokiais įrodė, kad eglutė jiems labai reikalinga, mat laukia Šv. Kalėdų ir Kalėdų senelio. Draugiškai sutarę visi kartu įžiebė eglutę. Žvėrys grįžo atgal į mišką, o vaikai pasikrovę šventinės nuotaikos lauks Šv. Kalėdų.

Gražaus ir ramaus visiems laukimo!

Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Petkutė

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „PASIPUOŠĘ LAUKIAME KALĖDŲ“

 Belaukdami gražiausių metų švenčių ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja kartu su vaikais, pakvietė tėvelius į kūrybines dirbtuves, kurių metu gamino žvaigždes ir jomis puošė grupę.  Tik kuriama bendrystė ir ryšys veda į pilnavertį ugdymo tikslų siekimą. Tad ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ nariai, bando sėkmingai kurti artimą ryšį.

Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Aušra Petkutė

 Atnaujinta 2022-12-15

„Šviesa – tamsa“

 Gruodžio 7 dieną, asistuojant meno mokytojai, grupėje „Pelėdžiukai“, vyko atvira integruota veikla „Šviesa – tamsa“. Jos metu, pasitelkiant įvairius ugdymo metodus, buvo siekiama vaikams perteikti kas yra šviesa ir tamsa. Veiklos metu vaikai klausė K. Debiusy kūrinio „Mėnulio šviesa“, aptarė dailininko Van Gogo paveikslą „Žvaigždėta naktis“. Aktyviai įsitraukė į pokalbį apie mus supančius šviesos šaltinius. Atliko E. Tolvaišienės kūrinį „Nubėgo dienelė“,  kiek vėliau įsitraukė į eksperimentą, kurio metu stebėjo besiskleidžiančius žvaigždžių spindulius, tamsią naktį. Bendradarbiaujant su tėveliais, vaikai turėjo galimybę pagaminti žibintus. Integruota veikla vaikų kasdienybei įnešė pozityvių emocijų ir naujų žinių.

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja Gintarė Ulskienė

Meno mokytoja Severina Antanavičienė

 Atnaujinta 2022-12-07

 
 

TOLERANCIJOS NAMAS 2022

 Kiekvienais metais Kvėdarnos darželyje ,,Saulutė“ minima Tarptautinė tolerancijos diena. Visą savaitę - lapkričio 14-18 dienomis darželio bendruomenės kiekviena ugdymo grupė kūrė Tolerancijos namą – šių metų tolerancijos simbolį. Minint lapkričio 16 dieną siekiama nuo mažų dienų vaikus supažindinti su tolerancijos žodžio reikšme, tolerancijos svarba mūsų visuomenėje.

Šios pilietinės iniciatyvos tikslas ˗ vaikų tolerancijos mokymas ir ugdymas, primenant, kokie visi esame skirtingi, bet vienodai vertingi. Pamokėlėse vaikai buvo kviečiami pakalbėti apie savo artimiausią aplinką, apie kaimynišką bendravimą, ar pasisveikinama su kaimynais ar draugaujama. Su vaikais buvo kalbama, analizuojama Tolerancijos reikšmė, aptariami tolerantiško žmogaus veiksmai ir elgesys. Kartu sprendžiama, kaip tinka ar netinka elgtis. Vaikai stengėsi suprasti, jog jie patys ir šalia esantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, pomėgiais, mėgstamomis veiklomis ir pan., tačiau tai netrukdo būti draugais. Su vaikais buvo kalbama apie geranoriškumą, atjautą, nuoširdumą, supratimą, draugystę ir meilę. Išsiaiškinta, kad ir kokie skirtingi esame turime gerbti vieni kitus, nes visi vienodai nusipelnė meilės. Pamokėlių metu vaikai žiūrėjo ir kartu aptarė jautrius filmukus apie tolerancijos atvejus.

Darželio grupėse vaikai piešė, spalvino, kirpo, klijavo, statė ir kūrė skirtingos išvaizdos namus, kuriuose gyvena arba svajoja apsigyventi. Tai suteikė daug kūrybinio džiaugsmo.

Tolerancijos dienai skirtos veiklos ir užsiėmimai praplėtė vaikų žinias, ugdė toleranciją ir draugiškumą vienas kitam, pagarbą ir mandagumą kiekvienam.

 Iniciatyvą Kvėdarnos darželyje „Saulutė“ koordinavo vyr. socialinė pedagogė Lina Ivanauskaitė-Bertašienė

 Atnaujinta 2022-11-21

Atvira veikla – „Arbatėlė sveikatėlė“

 Kai už lango lietus ir lyja ir šalta, „Nykštukų“ grupėje pakvipo arbata. Vaikučiai darželio lysvėje augino ir prižiūrėjo: čiobrelį, šokoladinę mėtą, šalaviją. Ugdytiniai žoleles parsinešė į grupę, jas išdžiovino ir užsiplikė arbatą. Prieš tai vaikai pasakojo, kokias arbatas jie geria namuose.  Sužinojo, kokios vaistažolės tinka vienai ar kitai ligai gydyti. Išsiaiškino, kad žolelės auga ne tik darželio lysvėje, bet jų galima prisirinkti pievoje. Vaikai tyrinėjo arbatos skonį, kvapą, spalvą. Prieš arbatos gėrimą, pasipuošėme vienkartinius puodelius ir linksmai nusiteikę sėdome gerti arbatos paskanintos citrina.

Arbatos gėrimo ceremonija persikėlė į šeimas, nes mažieji savo užaugintas vaistažoles nešėsi namo. Tikiuosi, kad ugdytiniai arbatą gers ne tik susirgę, bet ir profilaktiškai.

Mokytoja Vilma Petrošienė

 Atnaujinta 2022-11-14

Atvira integruota veikla „Daržovės – vitaminų šaltinis“

 Ūkanotą penktadienio rytą pedagogės Lina ir Milda pakvietė „Ežiukų“ grupės vaikučius į kiemą, įtvirtinti žinių apie vaisių, daržovių ir fizinę naudą vaikų sveikatai. Kūno kultūros mokytoja pravedė mankštą. Lauko klasėje susipažino su daržovėmis – vitaminais. Siekiant skatinti vaikų aktyvumą ir iniciatyvumą, pakvietėme atlikti estafetes koordinacijai ir smulkiąjai motorikai lavinti. Vaikams veikla lauke patiko, buvo smalsūs ir nekantrūs. Vaikai taip susidomėjo, kad veikla darželio kieme nesibaigė. Grįžę į grupę vėrė vaisių iešmelius, ragavo, atliko kūrybinę užduotį.

Integruota veikla – tai vienas iš ugdymo metodų, kuris didina vaikų motyvaciją, skatina kūrybiškumą bei aktyvų dalyvavimą. Šios veiklos planavimas ir organizavimas  skatino aktyviau bendrauti ir bendradarbiauti su mokytoja Milda.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Lina Šiaudvytienė

 Atnaujinta 2022-11-08

RAUGIAM KOPŪSTĖLĮ

 Atvira integruota veikla – efektyvi ugdymo priemonė. Pasitelkiant tokią priemonę dirbo ir darželio „Saulutė“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikai. Tęsdami pažintį su rudeninėmis daržovės, jų nauda ir paruošimo būdu, mažieji įsitraukė į kopūstų raugimo procesą. O kad maisto ruoša būtų teisinga, visuomenės sveikatos specialistė Monika, pirmiausia vaikus supažindino su rankų higiena, įtvirtino žinias, kaip teisingai plauti rankas, kas apsigyvena ant jų, jei neteisingai prižiūrime. Švariai nuplautomis rankomis vaikai tarkavo morkas ir kopūstus, mokėsi naudoti prieskoniais, ragavo.

Ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Aušra Petkutė

Šventė  “Moliūgo gimtadienis”

 Paskutinį spalio mėnesio penktadienį, vaikų darželio “Saulutė” kieme, vyko “Moliūgo gimtadienis”. Šventės metu, vaikai turtino savo žinias apie rudenį ir sveiką mitybą.

Šventės personažai buvo Šalna - muzikos pedagogė, Moliūgas- kūno kultūros mokytoja, Gydytoja- visuomenės sveikatos specialistė. Vaikai sužinojo, kodėl susirgo Moliūgas. Kokia yra nesveiko ir sveiko maisto įtaka žmogaus sveikatai paaiškino Gydytoja. Kalbėjome apie kenksmingus saldumynus ir pilnas įvairių vitaminų, rudens gėrybes. Apie rudenį vaikai kalbėjo su Šalna, kartu dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus. Visi kartu kieme, gryname ore, suvalgėme ir sveikuolišką tortą, sudėliotą iš vaisių ir daržovių. Aktyviai ir žaismingai vaikai įgijo  naujų žinių, patyrė džiugių emocijų.

                                                                        Muzikos pedagogė Severina Antanavičienė

 Atnaujinta 2022-11-03

Sportuojame, kad būtume sveiki!

 Puikus oras, gera nuotaika ir linksmasis Zuikis-startuolis sukvietė visus mažuosius Kvėdarnos darželio „Saulutė“ ugdytinius į šalia esantį miškelį prabėgti „ Mažąją mylią“, skirtą paminėti Pasaulinei širdies dienai ir Kūno kultūros ir sporto dienai  paminėti. Visuomenės sveikatos biuro specialistė M. Brazauskaitė  aptarė su vaikais, kodėl reikia sportuoti, o sporto mokytoja M. Galdikaite-Mikašauskiene pakvietė vaikus sustoti laisviau, kad muzikinių garsų lydimi kartu pasimankštintų. Po trumpos mankštelės-apšilimo vaikučiai rikiavosi pasiruošę įveikti „Mažąją mylią“. Na, o finiše jų jau laukė sveiki užkandžiai ir šilta žolelių arbata. Daug džiaugsmo ir gerų emocijų teikė puikus oras, Zuikio pagyrimai ir žinoma apdovanojimai.

 Atnaujinta 2022-10-13

Laikas, kurį praleidžiame prie ekranų

 Vaikai, taip pat kaip ir suaugusieji, nemažą dienos dalį praleidžia prie ekranų. Tai puiki priemonė, padedanti mokytis bei leidžianti pažinti dominančias sritis, tačiau per ilgas laikas praleidžiamas prie ekranų gali būti tam tikrų sveikatos bei socialinių problemų priežastimi. Laikas, leidžiamas prie ekranų reiškia, kad visą tą laiką esame fiziškai neaktyvūs, dėl to nekontroliuojamas laiko leidimas prie ekranų gali lemti atsiradusius vaiko miego sutrikimus, neužtektiną fizinį aktyvumą, kuris susijęs su svorio problemomis, tai taip pat daro įtaką vaiko nuotaikai. Nustatyta, kad daugiau laiko prie ekranų praleidžiantys vaikai yra mažesnės savivertės, jų mokymosi rezultatai yra prastesni, jie skaito mažiau knygų ir mažiau laiko praleidžia su šeima bei draugais. Svarbu, kad tiek suaugusieji, tiek vaikai kontroliuotų savo laiką praleidžiamą prie ekranų ir imtųsi priemonių, padėsiančių išugdyti sveikus laiko bei dienos planavimo įpročius. Pradėkim nuo to, kad ekranų laikas negalimas valgymų metu – tai šeimos metas, taip pat labai svarbu, kad 30-60 min. prieš miegą nežiūrėtumėme televizoriaus, nesinaudotumėme kompiuteriais, telefonais ar kitomis išmaniosiomis technologijomis. Kiekviena diena yra tinkamiausia diena pradėti kontroliuoti laiką, praleidžiamą prie ekranų!

 Atnaujinta 2022-06-14

VAIKYSTĖS SPINDULĖLIS

 Nors pirmadienį oras ir nebuvo labai geras, bet nesutrukdė sudalyvauti Šilalės darželio "Žiogelis" organizuojamame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų sporto šventėje „Vaikystės spindulėlis 2022“. Į renginį vyko Kvėdarnos darželio "Saulutė" priešmokyklinių A, B ir C klasių ugdytiniai. Ačiū organizatoriams už puikiai praleistą laiką, geras emocijas ir pažintį su Karoliu Aleksandravičiumi.

 Atnaujinta 2022-06-01

KIEMO MUZIKOS DIENA

 Gegužės 20d. Kvėdarnos darželio “Saulutė” kiemas skambėjo nuo dainų ir muzikos garsų. Vaikai į šią šventę atsinešė patys pasigaminę muzikos instrumentus, jie buvo pagaminti iš antrinių žaliavų, akmenukų, medžio šakelių, kurias vaikščiodami rado gamtoje. Taip vaikai skatinami tausoti savo aplinką ir būti kūrybiškais. Atvyko ir žiūrovų- tai boružė ir žiogelis. Koncertmeisterė Varlė pradėjo koncertą galingu Triukšmo orkestru. Visi darželio muzikantai sugrojo bendrą kūrinį. Vaikai šoko, dainavo, grojo ir džiaugėsi vieni kitų pasirodymais. Po koncerto, muzikos instrumentus vaikai paliko kieme, kad visą dieną galėtų išbandyti įvairius garsus, susipažintų su draugų pagamintais muzikos instrumentais.

                                                         Muzikos pedagogė Severina Antanavičienė

Atnaujinta 2022-05-23

Saulutė tarp Saulučių

 Gegužės 13 d. darželio „Saulutė“ pedagogės – Alvida, Aušra, Lina ir Gintarė dalyvavo Kaune vykusiame kasmetiniame „Saulutės“ vardą turinčių darželių sambūryje – metodinėje dienoje „Saulučių darželiuose pasėkime kultūrą…“. Šiais metais į „Saulučių“ susitikimą susirinko atstovai iš 14 „Saulučių“ darželio. Metodinės dienos metu buvo apžiūrėtos Kauno darželio „Saulutė“ lauko ir vidaus erdvės. Dramos teatro aktorė, pedagogė Inesa Paliulytė skaitė paskaitą. Sambūrio dalyviai aplankė Pažaislio vienuolyną. Lėlių teatre stebėjo spektaklį ,,Baldis ir Vivaldis“.  Sambūrio baigiamojoje dalyje, burtų keliu buvo išrinktas darželis, kuriame kitais metais vyks darželių „Saulutė“ susitikimas.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Aušra Petkutė

 Atnaujinta 2022-05-17

Judėjimas sveikatos labui ir  Kamuolio diena

 Reguliarus fizinis aktyvumas yra viena iš prevencinių priemonių, padedančių išvengti lėtinių neinfekcinių ligų kaip hipertenzija, diabetas, širdies ligos, taip pat prisideda palaikant sveiką kūno svorį ir dalyvauja kuriant sveiką bei saugią vaiko fizinę, psichologinę ir socialinę aplinką. Fizinio aktyvumo ugdymu turime užsiimti kuo ankstesniame amžiuje, kad augant vaikui tai taptų vertybe.

         Gegužės 10-ąją minime Pasaulinę judėjimo sveikatos labui ir Kamuolio dienas. Kvėdarnos darželio „Saulutė“ kūno kultūros mokytoja Milda, kartu su visuomenės sveikatos specialiste Monika, rytą praleido darželio stadione, kur kartu su vaikais atliko rytinę mankštą, o veiklas ugdytiniai tęsė atlikdami estafetes, kurioms atlikti naudojo įvairių dydžių, kietus ir minkštus kamuolius. Rytą lydėjo šilta pavasario saulė, kuri tarsi atspindėjo vaikų nuotaikas. Linkime, kad fizinis aktyvumas taptų kiekvieno: tiek suaugusiojo, tiek vaiko kasdiene veikla.

Visuomenės sveikatos specialistė Monika Brazauskaitė.

 Atnaujinta 2022-05-11

Popietė „Mama darželyje“

 Kaip saulytė, kaip šviesi

Tu, mamyte, mums esi.

Tu ir šildai, ir šypsais

Meilės spinduliais šviesiais.

Kai pavasario saulė nudžiugina savo šiltais spinduliais, ateina laikas sveikinti mamas su Mamyčių diena. Ta proga darželio mažiausieji – ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikai, pakvietė savo mamytes ir močiutes prisiminti darželio dienas. Jos kartu su vaikais dalyvavo linksmame ryto rate, mokėsi pasisveikinimo eilėraštuką, kartu su vaikais šoko linksmus ratelius ir „virė košę“. Vaikai mamas ir močiutes pakvietė kartu suverti pačius gražiausius karolius skirtus mamai. Atsidėkodami mamoms ir močiutėms, o tuo pačiu ir pasveikindami mamos dienos proga, mažieji įteikė savo pačių rankomis pasėtas, su meile ir rūpesčius užaugintas gėlytes.

Stiprindami ryšį tarp vaikų, tėvų ir pedagogų kuriame vaikams palankesnę ugdymo(si) aplinką kartu.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Aušra Petkutė

 Atnaujinta 2022-05-02

Lietuvos mažųjų žaidynės mūsų darželyje

  Balandžio 26 d. darželyje ,,Saulutė’’ vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“ antrasis etapas. Pakvietėme visus darželio ugdytinius linksmai ir aktyviai praleisti laiką gryname ore. Aktyvus judėjimas vaikams – maloni ir be galo džiugi veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis! Projektu siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą ir nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją.  Šventė prasidėjo iškilmingu vėliavos nešimu į stadioną. Visi vaikai ir auklėtojos buvo pakviesti į linksmojo LTeam talismano Ąžuolo apšilimo mankštą su kūno kultūros mokytoja Milda Galdikaite- Mikašauskiene. Žaidynių organizatorės  vaikams paruošė  smagių  estafečių. Nepamiršti buvo ir mažieji darželio ugdytiniai, kuriems buvo paruoštos atskiros estafetės. Renginio pabaigoje visi ugdytiniai buvo apdovanoti ,,Lietuvos mažųjų žaidynių’’ diplomais.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Dalia Šniepienė, kūno kultūros mokytoja Milda  Galdikaitė-Mikašauskienė 

  Atnaujinta 2022-04-28

VELYKOS

 

Kai šypsena plati veide, kai draugai visi šalia – laukimas gražiausios pavasario šventės -  Šv. Velykų tampa daug įdomesnis. Nepabūgę ūkanoto oro darželio vaikai susibūrę kieme dalyvavo kiškių ir kiškienės, priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytojos Lauros Viliuvienės, bei viščiukų ir Velykų Bobutės anūkės, ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Aušros Petkutės pamokoje. Velykų Bobutės atsiųsti padėjėjai pamokė vaikus kaip marginti kiaušinukus, parodė kaip jie linksminasi po darbų ir pakvietė vaikus smagiai pašokti. Visko išmokę ir pasilinksminę vaikai leidosi į margučių paiešką.

Pasikrovę geros nuotaikos ir įspūdžių, aktyviai praleidę rytą ir prisiminę velykines tradicijas, vaikai gavo Velykų Bobutės šventines padėkas.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Aušra Petkutė

Pasaulinė Sveikatos diena „Saulutės“ darželyje

Balandžio 7-oji – diena, kai visas pasaulis mini Sveikatos dieną. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) apibrėžimu, sveikata yra fizinė, psichinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas. Kvėdarnos darželio „Saulutė“ ugdytiniai šią dieną paminėjo formuodami sveikos gyvensenos įpročius. Kūno kultūros mokytoja Milda, kartu su visuomenės sveikatos specialiste Monika, vaikus ir mokytojas pasitiko miškelyje, kur rytą vaikai pradėjo atlikdami aktyvią mankštą, linksmąsias estafetes bei žygiuodami kliūčių ruožais miško takais. Aktyvią mankštą lydėjo skambi muzika, o linksmųjų estafečių atlikimui panaudojome miške esančius kankorėžius. Rungtyniaudamies vaikai sudarė komandas ir traukė virvę, o miško takai buvo pilni įvairių iššūkių: vaikams teko žygiuoti ieškant orientacinių ženklų, prisitaikant prie siaurėjančių ir vėl platėjančių takų, lendant pro eglių šakomis paslėptą „tunelį“. Rytą užbaigėme priešpiečių užkandžiavimu ir arbatėle gamtoje. Puikus ryto oras tarsi atsispindėjo vaikų veiduose, girdėjome daug smagaus juoko, matėme didžiulį entuziazmą ir gerą nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė Monika Brazauskaitė

  Atnaujinta 2022-04-13

„Ką pasakoja garsai ir spalvos?“

 „Geltona kaip saulytė, labai šilta spalva,

Raudona boružytė, kaip uoga raudona...“.

Pasaulis kiekvieną dieną mums dovanoja begalę spalvų ir garsų. Nuo audringos jūros ošimo, iki tylaus lapelio šnarėjimo, o kur dar margaspalvė vaivorykštė ir jūros mėlis.... Balandžio 4 - 8 dienomis Kvėdarnos darželyje „Saulutė“, Ežiukų ir Nykštukų grupėse vyko projektinė savaitė „Ką pasakoja spalvos ir garsai?“. Vaikučiai su grupių pedagogėmis visą savaitę aktyviai dalyvavo veiklose, sukūrė nemažai kūrybinių darbelių įtvirtinant dienos spalvas. Bendradarbiaujant kartu su ugdytinių tėveliais kiekvieną savaitės dieną vaikai rengėsi skirtingos spalvos drabužėliais. Projektinę savaitę vainikavo balandžio 8 – ąją dieną vykęs renginys. Renginio metu vaikai turėjo užduotį, surasti iš dailininko paletės dingusias spalvas. Norėdami surasti spalvą ugdytiniai atliko STEAM, aktyvias veiklas, kurias lydėjo ritmas ir  muzikos garsai.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Gintarė Ulskienė        

 Atnaujinta 2022-04-11

„KO REIKIA AUGALAMS, KUR JŲ GALIMA RASTI?“

 Saulėtą pavasario rytą „Boružiukai detektyvai“ išsiruošė į  darželio kiemą, ieškoti augančių augalų. Ši  atvira veikla  sudomino ir kitas pedagoges, o grupės ugdytiniai džiaugėsi parengtomis užduotėlėmis. Mažiesiems „detektyvams“ pavyko rasti: žydinčią gėlę, pušį, ąžuolą, braškės daigelius, medžio pumpurą, žolę. Užduoties lape buvo paveikslėlis – boružė, kurią taip pat reikėjo surasti. Dėžėje su boruže buvo paslėpta užduotis. Vaikai atidarę dėžę rado: gėlės sėklų, žemių, kastuvėlių, laminuotas korteles. Vaikučiai turėjo galimybę patys pasėti gėlę, kurią laistys ir prižiūrės. Kortelių pagalba su vaikais aptarėme, ko reikia, kad augalai augtų. Vaikams veikla lauke patiko, buvo smalsūs, aktyvūs ir nekantrūs. Vaikai taip susidomėjo, kad veikla darželio kiemelyje dar nesibaigė. Grįžę į grupės patalpas su smalsumu ir noru tyrinėjome ir dirbome toliau.

 Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Lina Šiaudvytienė

 Atnaujinta 2022-04-01

Pasaulinė vandens diena

 Kovo 22-ąją visame pasaulyje yra minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.

Pasaulinę vandens dieną taip pat paminėjo ir Kvėdarnos darželio „Saulutė“ ugdytiniai ir pedagogai. Sveikatos specialistė Monika Brazauskaitė  vaikams papasakojo apie vandens svarbą ne tik žmogui, bet ir augalui, bei gyvūnui. Fizinio ugdymo pedagogė Milda Galdikaitė-Mikašauskienė pakvietė vaikus atlikti įdomias estafetes su vandeniu.

O su priešmokyklinio ugdymo pedagoge, Laura Viliuviene, lašelių takeliu vaikai nuskubėjo į eksperimentų šalį. Renginio pabaigą vainikavo „Vulkanas“, kurį mums parodė Jokūbo Mikašausko senelis. Dėkojame jam už bendradarbiavimą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė L. Viliuvienė

   Atnaujinta 2022-03-31

Konkursas „Lietuvėle, tu graži!“

 Kaip ir kasmet, Kovo 11-osios proga Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ pakvietė į tradicinį, šiemet jau 15 metų jubiliejų švenčiantį, Šilalės rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų konkursą „Lietuvėle, tu graži!“. Konkurso tikslas – puoselėti tautinę ir pilietinę savimonę, istorinę atmintį, skatinant vaikų ir šeimos narių kūrybiškumą, meninio žodžio supratimą.

Šiame konkurse dalyvavo ir Šilalės rajono Kvėdarnos darželio „Saulutė“  ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai bei priešmokyklinio ugdymo A grupės ugdytiniai. Džiaugiamės visų dalyvių pasirodymais ir sveikiname „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius iškovojusius, savo amžiaus grupėje, 1 –ąją vietą.

  Atnaujinta 2022-03-16

KVĖDARNOS DARŽELIO „SAULUTĖ“ VAIKAI MINI LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ. BĖGIMAS SU TRISPALVE

 

Geltona tai saulė,

Žalia tai laukai,

Raudona tai širdys

Kur plaka laisvai.

 

Tegul mūs padangėj

Gyvena taika!

Ir mūsų Tėvynė

Gyvuoja laisva!

Gražų pavasario rytą pakiliai ir šventiškai nusiteikę vaikai rinkosi į kiemą. Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, tai modernios Lietuvos gimtadienis. Kokia mūsų šalis yra dabar ir bus ateityje, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Mylėti savo šalį galima visaip, bet svarbiausia - mylėti jos žmones, pradėti nuo savęs, savo artimo, draugo. Kartu mes esame stiprūs ir vieningi, kartu mes auginame mūsų ateitį ir skiepijame mūsų vaikams meilę Tėvynei.

Ačiū direktoriui už sveikinimo žodį, mokytojai Mildai Galdikaitei-Mikašauskienei už smagią ir linksmą mankštą, vaikams ir auklėtojoms už bėgimą ir linkėjimą Tėvynei Lietuvai.

 Atnaujinta 2022-03-14

„Ką pasakoja proseneliai ir promočiutės, seneliai ir močiutės“

 Senelių, prosenelių ir  anūkų, proanūkų ryšys – ypatingas, kitoks nei tėvų ir vaikų. Jų pasakojimai ir istorijos suteikia vaikams pagrindą po kojomis, formuoja jų identitetą. Būtent jie iš kartos į kartą perduoda šeimos tradicijas, papročius, apeigas, simbolius, istoriją. Be to, vaikai yra nepaprastai smalsūs – jie tarsi kempinės sugeria visas istorijas, kurios dažnai išlieka visam gyvenimui. Vėliau jie visa tai pasakos savo vaikaičiams.

               Praeitą savaitę (2022-02-21 – 2022-02-25) „Pelėdžiukų“ grupėje, nuotoliniu būdu buvo organizuojamas renginys „Ką pasakoja proseneliai ir promočiutės, seneliai ir močiutės“. Vaikų  senelių ir prosenelių pasikalbėjimus, pasakas, dainas filmavo tėveliai ir siuntė grupės auklėtojai. Atsiųsta medžiaga vaikams suteikė daug džiaugsmo. Sužinojo įdomių istorijų, išgirdo gražių pasakų ir lietuvių liaudies dainų. Taip pat vaikai galėjo savo grupės draugams parodyti savo prosenelius ir senelius.

  Atsidėkodami dalyvavusiems įteikėme po simbolinę atminimo dovanėlę.

 Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja         Indra Pudžemytė-Zabrynienė

 Atnaujinta 2022-02-28